Diskuze o projektu zbudování sanatoria zabývajícího se léčbou hladem a syrovou stravou


Vítejte na našem webu

Kdokoliv chce jakýmkoliv způsobem přispět ke vzniku sanatoria zaměřeného na léčbu hladem a syrovou stravou, může se zde vyjádřit.


Diskusní téma: Sanatorium

Datum: 17.05.2010

Vložil: Filip

Titulek: Sanatorium bude - zaciname na Bali

Lidicky,
pojdte do toho s nami! rozjizdime projekt Refresh na Bali - zatim na webu https://www.wix.com/freshnessweek/reFresh-retreat , behem par dni to bude mit vlastni domenu.
Kazdopadne mezitim muzeme pripravovat i sanatorium v Cechach! nicmene, Cechy nejsou kvuli kvalite ovoce a zeleniny vhodnou destinaci na zimu (tak to citim ja), takze to sanatorium muze byt treba 6mesicni.
Stando, povez vic o Tvem projektu, treba se spojime :-)
mejte se fajn
Filip www.rajchuti.cz, www.freshforlife.cz

—————

Datum: 17.04.2011

Vložil: Peter

Titulek: Re: Sanatorium bude - zaciname na Bali

Ahoj Filipe, jak to funguje na tom Bali ?? šlo by se tam třeba podívat a pak to eventuálně lehce kopírovat tady ?

—————

Datum: 10.07.2011

Vložil: verča

Titulek: za detoxem holt stále cestuji....

Do Izraele na půst s Gabrielem Cousensem!
Spiritual Fasting with Gabriel and Shanti Cousens!

V květnu tohoto roku jsem se zúčastnila bezvadné akce organizované izraelským Tree of Life. Gabriel (69) je lékař, přední světová osobnost na poli výzkumu v oblasti výživy, detoxikace, spirituality a dlouhověkosti. V poslední době vzbudil mezinárodní pozornost v souvislosti s programem 100% úspěšnosti přírodní léčby diabetu obou typů v arizonském centru Tree of Life („nejlepší detox centrum“ podle The New York Times). Napsal obsáhlá díla jako: „Spiritual nutrition“, „Counscious eating“ „Depression-free for life“ atd. Více se dovíte na níže uvedených odkazech nebo na českých portálech věnovaných půstu a živé stravě. Jeho posláním je vedle publikační činnosti především šíření osvěty na poli zdraví a Gabriel a Shanti za svůj náročný program v Izraeli neberou žádný honorář, tj. níže uvedená cena je určena toliko k úhradě nákladů spojených s pobytem. Seminář byl od r. 2004 pokaždé s předstihem vyprodán.

Neváhejte a pojeďte s námi, máte-li chuť na:
- 9-denní detox ve dnech 7. – 15. listopadu 2011 s omlazením těla i mysli pod dohledem zkušeného lékaře
- seznámení s živou stravou jako životním stylem
- večerní přednášky a diskuse k tématům: živá strava, motivace k dlouhověkosti, posvátnost v mezilidských vztazích, zřeknutí se závislostí, cesta sebepoznání, léčebné účinky půstu, "návratovka", léčba diabetu atd.
- 2x denně meditace s Gabrielem
- denně TriYoga s Shanti Cousens, tai-chi, trampolíny
- kulturní, hudební, taneční program za asistence hudebníků z celého světa, možnost účasti na tradičním židovské slavnosti Shabbat
- klid a odpočinek v malebných domcích v pomerančovém háji přímo pod středověkou pevností, procházky
- mezinárodní prostředí, účastníci z celého světa
- navázání členství v skupině Tree of Life (možnost stáží, studia v oblasti zdraví, výživy, spirituality atd.)
- seznámení s účinky tachyonu, možnost zdarma vyzkoušet

Akce je vhodná pro každého! Pevnost Yehiam se nachází nedaleko moře, 3 hodiny cesty vlakem z Tel Avivu, v klidné oblasti.
Cena 1200 EUR, která zahrnuje 9-denní ubytování v domcích v malebné osadě Yehiam, balíček doplňků a přípravků k půstu, denně bio-zeleninové šťávy, výše uvedený přednáškový, kulturní aj. doprovodný program dle vlastní volby, návštěva středověké pevnosti, živá strava na začátku a na konci akce, tlumočení do češtiny. V ceně není letenka do Tel Avivu (zpáteční stojí kolem 6.000,-Kč). Na místě je možné (nikoli nutné) nakoupit si podpůrná přírodní léčiva a procedury na světové wellness úrovni jako: rolfing masáž, tachyon terapie, hydrocolon atd.

Když se domluvíme, zajistím dále ubytování a průvodce (český novinář žijící v Izraeli) po Jerusalému a výlet k Mrtvému moři (zkušenost famózní, zvláště s bahnem).

Fota a podrobnosti najdete na:
https://www.facebook.com/treeoflifeisrael
https://www.treeoflife.org.il/
https://www.treeoflife.nu/
https://www.youtube.com/watch?v=yx91Pz14QRc&feature=share

Na setkání s Vámi se těší Věra Linhartová, Ph.D. Ozvěte se mi případně na: vera.linhartova@centrum.cz nebo na FB: Vera Linhartova a doladíme ubytování a organizaci dle Vašich požadavků. Počet míst omezen, skupinová sleva k doptání a též při platbě do září.
Doporučuji video Jaroslava Duška o půstu a jeho spirituálním významu. Zejm na: 19:30, 26:00, 48:00 a ZEJMÉNA 55:30 min.

https://www.osud.cz/markus-rothkranz-sila-syrove-stravy
https://www.youtube.com/watch?v=t2EvZyWQTfQ&feature=share
https://www.youtube.com/user/Silnazenacz#p/c/B0C4615F298FD189/1/0BqbEf5aGks

Budu rovněž ráda, pokud by se připojil někdo, kdo by mi dodal odvahu pozvat Gabriela k nám do ČR a pomohl s organizací..... :)

Otázky kamarádky:
1. 1. jestli je to vhodné i pro úplné začátečníky na poli půstu.....detoxikace apod.
2. zda-li je vhodné/nutné před tímto pobytem se nějak připravovat
3. jestli je možné, kdyby člověk měl problém, tam nějak jíst....
4. na co všechno je to dobré, k čemu to pomůže, jaké jsou efekty, dozvuky, atd. atd.
5. A ještě se ptám, jak jsi na tom s časem...myslíš, že nám nyní vyjde chvilka na setkání?
Odpovědi:
1. je to vhodné pro každého, z mé zkušenosti je energie skupiny velmi silná záležitost, stírá se rozdíl mezi těmi, kdo na půst jeli takříkajíc rovnou od talíře s bůčkem a těmi, kdo půstují pravidelně a žijí na živé stravě
2. příprava nutná není, naopak půst je dobrý start ke změně strav. návyků, pokud by však o určitou odlehčovací kůru byl zájem, mohu zprostředkovat informace, napadá mě třeba pár schůzek k tématům - živá strava, kombinace potravin, ajurvéda v živé stravě, jak se zbavit kandidy, zázračné green smoothie Victorie Boutenko, nebo „krásná na živé stravě“ podle Tonya Zavasta atd., nejdůležitější je totiž hlavně „půstová návratovka", přesně, jak o tom mluví půstař Jaroslav Dušek na posledním svém videu, dále mohu sdílet Gabrielovu 1200-stránkovou knihu Spiritual nutrition a veškeré zkušenosti na tomto poli získané studiem a vlastní zkušeností ....
3. možné to určitě je, je to na okraji osady, je tam obchod a farma, ale pochybuju, že by k tomu došlo, postilo se tam na osmdesát lidí všeho věku a minulosti a všichni se shodli, že vlastně ten džus ani 4x denně nepotřebují, že nám v přírodě, v energii lásky stačí mnohem méně, že jídlo je jen koncept a jistá připoutanost, přesně, jak o tom zas mluví Dušek, jeho slova hltám neb jsem TO prožila.... chápu Tvoje obavy, vidím sebe před lety, kdy jednodenní půst byl pro mne stejně revoluční jako oznámit doma, že nejím maso.... "ach bože, umřeš" ... jsme to co jíme - máme v těle nervus vagus spojující střeva a mozek, prožitek toho, kdy je TAM prázdno, kdy není s čím se identifikovat ... chápu, že se mnozí bojí, také jsem šla po krůčkách a experimenty, ono s Gabrielem to ani vlastně půst není ... šťáv a výživných je tam případně k dispozici nadmíru.....
4. o účinnosti půstu na zdraví po všech stránkách je toho mnoho v literatuře i na webu.... půst na šťávách, což vlastně ani půst není je pro tělo šetrnější neb se těmi zel. šťávami průběžně tělo alkalizuje a nejsou zde propady okyselujících krizí, které jinak provázejí půsty jen o vodě..... zažehla jsem trávicí oheň a to trvá, když máme dostatek ohně v sobě, netřeba jím „trávit“ potravu na plotně
5. jasně, těším se!!!!

—————

Datum: 17.10.2011

Vložil: Devi

Titulek: Re: za detoxem holt stále cestuji....

detox i hlad v CR : www.yogashrama.cz

—————

Datum: 23.04.2010

Vložil: Esterka

Titulek: Penzion pro Čechy za hranicemi

Do projektu dám klidně i 200 000 Kč. Hlavně, aby se to už rozběhnulo. Mám kamaráda, který vlastní penzion kousek za německými hranicemi, tak myslím, že je to ideální umístění. Kdyby nám část penzionu pronajal, tak bychom tam mohli zkušebně provozovat sanatorium a později si v zahraničí třeba pořídit i vlastní nemovitost. Každopádně máš Enzyme pravdu, že v Česku by to nešlo, tady prostě vládne farmaceutický průmysl a "chytří" doktoři.

—————

Datum: 23.04.2010

Vložil: Enzym

Titulek: Založení sanatoria

Už pár let uvažuji o tom, že bych nějaké takové sanatorium založil. Jsou zde však dva zásadní problémy. Tím prvním je, jak už se zmínila Esterka, že tady v Česku je hodně málo lidí, kteří by byly ochotni podstoupit léčbu hladem nebo syrovou stravou. Češi se prostě svého vepřového řízku s pivem moc těžko vzdávají. Česká povaha je v tomhle ohledu vidět i na malém počtu vegetariánů, veganů či vitariánů. Druhý problém je česká legislativa, která vzniku a fungování takového sanatria příliš nepřeje, jme v tomhle ohledu příliš konzervativní národ a tomu odpovídají i naše zákony. V podstatě by to byla ilegální činnost, která by mohla skončit vysokými sankcemi. Ideální řešení by mohlo být zbudovat centrum kousek za hranicemi třeba Německa nebo Rakouska, čímž bychom získali snadněji zahraniční klientelu a současně se vyhnuli české legislativě

—————

Datum: 23.04.2010

Vložil: Standa Kunc

Titulek: Re: Založení sanatoria

Enzyme, držím palce, já sám se aktivně přidám počítám na podzim tohoto roku,

zatím musím dokončit a uvést do života jiný projekt... na který téma sanatoria v mé práci kontinuálně naváže a který podle mne pomůže i "sehnat klientelu" :-)

legislativy bych se nebál...

—————

Datum: 05.09.2010

Vložil: Ale čo

Titulek: Re: Re: Založení sanatoria

neviem či viete, ale na slovensku niečo podobné existuje: https://www.svz.szm.com/index.htm

—————

Datum: 18.09.2010

Vložil: Jana

Titulek: Re: Založení sanatoria

Nesouhlasím. Když to jde v SR- Mária Fullová- musí to jít i v ČR. Po možnosti pobytu o syrové stravě se pídím již mnoho let. A je nás jistě více.Je mi 46 let a jsem z Brna.

—————

Datum: 04.05.2011

Vložil: Dana M.

Titulek: Re: Re: Založení sanatoria

ahoj Jani myslíš že by nám na Slovensku
poskytli informace o fungování jejich
kliniky? A máš na někoho kontakt? Myslím že by klinika měla být u nás aby byla co nejpřístupnější pro naše lidičky aby se minimalizovali náklady. V cizině už pár klinik funguje. Je mi také 46 let a kdybys někdy měla cestu do Prahy ráda tě poznám a zvu tě na oběd

—————